*** "AUŠROS" PAGRINDINEI MOKYKLAI - DVIDEŠIMT PENKERI! ***

Naujienų archyvas 2014-2015

 Yra sakoma ,,Mokykla - antrieji mūsų namai''. Bet ar visi žinome savo mokyklos istoriją? Trečios b klasės mokiniai per pasaulio pažinimo pamoką lankėsi mokykos muziejuje. Istorijos mokytoja L. Trijonienė papasakojo ir parodė muziejuje esančių eksponatų istoriją. Mokiniai diskutavo ,,sena'' ar ,,jauna'' mūsų mokykla. Juk mokyklai jau dvidešimt penki.

 

 

 

 Balandžio 27 dieną mokyklos pradinukai vėl rinkosi į mokyklos aktų salę projekto „Mylėkime Žemę“ aptarimui, kuris vyko nuo kovo 20 dienos iki balandžio 24 dienos. Skaidrių pagalba prisiminėme darbus, atliktus viso projekto metu, pasidžiaugėme aktyviu mokinių dalyvavimu. Aktyviausiems projekto dalyviams buvo įteikti mokyklos direktorės pasirašyti padėkos raštai už pagamintus inkilėlius paukšteliams.

 

 

        Pasidžiaugti tikrai buvo kuo, nes projekto metu buvo atlikta nemažai prasmingų darbų: inkilėlių paukšteliams darymas, medelių prie mokyklos sodinimas, išklausyta Tauragės atliekų rūšiavimo centro atstovės Vilmantės Krištopaitienės paskaita „Kaip rūšiuoti buitines atliekas ir kaip tai daroma Tauragėje“, vyko edukacinė pamoka ,,Nariuotakojai mokykloje“ ir kiti darbai. Projektą užbaigėme visuotine talka „Darom! -  2015“

 

                                 

Projekto organizatorės: N. Genienė, R. Dautarienė, V. Bušeikienė.

 

Pradinių klasių mokinių konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis“

 

     Balandžio mėnesį vyko pradinių klasių mokinių konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis“. Konkurse dalyvavo gausus būrys mokinių, kurių tvarkingi sąsiuvinukai. Konkursą organizavo pradinių klasių mokytojos E.Mikavičienė ir L.Putinienė.

PIRMOKAI

 

 

 

 

Už labai tvarkingus lietuvių kalbos sąsiuvinius apdovanoti: D.Statkutė, M.Jurevičius, I.Juška, K.Kiliokaitytė

Už tvarkingus lietuvių kalbos sąsiuvinius apdovanoti: E.Naikauskas, B.Ambložiejūtė, A.Kivilytė,  A.Petraitis, A.Žalandauskas

Už tvarkingus matematikos sąsiuvinius apdovanoti: D.Statkutė, M.Jurevičius, K.Kiliokaitytė, A.Petraitis

 

 

ANTROKAI

 

 

 

 

 

Už labai tvarkingą lietuvių kalbos sąsiuvinį apdovanotas M.Piliukaitis

Už tvarkingą lietuvių kalbos sąsiuvinį apdovanotas A.Šadauskas

Už labai tvarkingą matematikos sąsiuvinį apdovanotas M.Piliukaitis

Už tvarkingus matematikos sąsiuvinius apdovanoti: S.Ptakaitė, A.Šadauskas

 

 

TREČIOKAI

 

 

 

 

Už labai tvarkingus lietuvių kalbos sąsiuvinius apdovanoti: A.Gečaitė,  I.Doveikytė, A.Metlovaitė, R.Mockutė, G.Dambrauskaitė, J.Martinkus

Už tvarkingą lietuvių kalbos sąsiuvinį apdovanotas T.Danusas

Už labai tvarkingus matematikos sąsiuvinius apdovanoti: I.Doveikytė, A.Metlovaitė, R.Mockutė, R.Lenktaitytė, A.Gečaitė, J.Martinkus

Už tvarkingus matematikos sąsiuvinius apdovanoti: G.Dambrauskaitė, V.Bliavaitė

 

 

KETVIRTOKAI

 

 

 

 

Už labai tvarkingus lietuvių kalbos sąsiuvinius apdovanoti: A.Martinkutė, V.Girskytė, E.Nikšaitė, G.Juškaitė, V.Milkintaitė, R.Danusas, K.Ščelis, A.Žukauskaitė, P.Skalauskaitė, B.Dapšaitė, P.Šedbaraitė

Už tvarkingus lietuvių kalbos sąsiuvinius apdovanoti: D.Butvydaitė, S.Šadbaraitė, N.Grigas, G.Petrokaitė

Už labai tvarkingus matematikos sąsiuvinius apdovanoti: E.Nikšaitė, A.Martinkutė, R.Danusas, S.Šadbaraitė, G.Petrokaitė, G.Dambrauskaitė

Už tvarkingus matematikos sąsiuvinius apdovanoti: A.Žukauskaitė, P.Šedbaraitė, P.Skalauskaitė, N.Grigas

 

Sveikiname konkurso nugalėtojus!

 

 

 

 

Jau ne pirmi metai Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos 4A klasės mokiniai dalyvauja žurnalo „Lututė“  klubo veikloje. Šiemet aktyviausioms   narėms S.Jankantaitei, E.Nikšaitei, V.Milkintaitei, A.Mozerytei ir mokytojai N.Piliukaitienei Kaune, Tado Ivanausko zoologijos muziejuje,  buvo įteikti  klubo nario pažymėjimai ir ženkleliai (nuotraukoje mergaitės su klubo vadove Lina Marmaite).Čia vyko Lietuvos gamtą mylinčių vaikų – Lutučiukų klubo narių šventė, skirta Pasaulinei žemės dienai pažymėti. Renginio organizatoriai dalyviams  dovanojo  Kauno Kazio Binkio teatro  spektaklį „Užsispyrusi princesė“ ir bilietus į  T.Ivanausko zoologijos muziejų bei  Zoologijos sodą.

Buvo smagu turiningai praleisti dieną Kaune!

 

 

 

 

 

 

Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Nerija Piliukaitienė

 

Vaikų ir jaunimo šokių festivalis “Saulele, užtekėk”

Kovo 13 d. į Tauragės kultūros rūmuose vyko vaikų ir jaunimo liaudies šokių festivalis

„Saulele, užtekėk“. Scenoje linksmai trepsėjo šokėjai iš Šilalės, Pagėgių, Skaudvilės bei

Tauragės. Jau trečius metus iš eilės festivalyje dalyvavo ir mūsų mokyklos šokių būrelio

„Šypsenėlės“ (mokyt.Nerija Piliukaitienė) šokėjos. Mergaitės žiūrovams padovanojo nuotaikingą linksmapolkę.

 

                              

                              

Mokytoja Nerija Piliukaitienė

 

 4a klasės mokiniai  su mokytoja N.Piliukaitiene dalyvavo tarptautiniame eTwinning projekte „Let's put our hands together!“ , kurio tikslas – pasidalinti žiniomis apie savo valstybės vėliavą ir jos spalvas su kitų šalių vaikais. Projekte  dalyvavo 87  įvairių šalių mokyklos. Mokinukams reikėjo  nupiešti savo ranką, nuspalvinti ją  Lietuvos vėliavos spalvomis ir išsiųsti bendraamžiams. Ketvirtokai kiekvieną dieną laukė laiškų .Buvo įdomu patyrinėti Graikijos,Austijos, Olandijos, Suomijos,Turkijos ir kt. šalių bendraamžių rankytes – vėliavas.Mokiniai džiaugėsi  sudalyvavę projekte, kuris suteikė daug žinių ir gerų emocijų.

                             

                             

 

  mokytoja Nerija Piliukaitienė

 

 

KAZIUKO MUGĖ

Kasmet pavasaris atneša Kaziuko šventę, nuo kurios neatsiejama  šurmuliuojanti mugė. Kovo 4 dieną pavasario vėjai į mūsų mokyklą atpūtė Kaziuko linksmybes.

                                                                                                                                                                                                                                                       

            Pačių mažiausiųjų mokinukų tėveliai  nuo pat ryto skubėjo su pilnomis pintinėmis kepinių, didesnieji tiesė staltieses, rikiavo savo prekes, skaičiavo smulkius pinigėlius grąžai.

                                    

            Šventė prasidėjo trumpu koncertuku, kuriame pasirodė 2b, 3a, 4a ir 4b mokiniai. Po koncerto aktų salėje, grojant liaudies muzikai, prasidėjo didysis Kaziuko mugės prekybos šurmulys.

                               

            Akys raibo nuo keksiukų, pyragėlių, vaflių, grybukų ir visokių kitokių skanumynų.  Pirko ir draugai, ir vyresniųjų klasių mokiniai, ir tėveliai, ir mokyklos darbuotojai. Pasibaigus mugei ir pirkėjai ir prekiautojai liko patenkinti.

                                   

                             

                                                       

 

Pradinių klasių dailaus rašto  konkursas „Auksinė plunksna“

 

Vasario 5 dieną mokykloje vyko pradinių klasių mokinių dailaus rašto konkursas „Auksinė plunksna“. Konkurse dalyvavo net 43 dailiai rašantys pradinukai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pirmą vietą laimėjo 2a kl. mokinys Mantas Piliukaitis, 1b - Kamilė Kiliokaitytė, 3a - Greta Dambrauskaitė, 4a – Rokas Danusas . Antra vieta teko 4a kl. mokinėms Guodai Juškaitei ir Aistei Martinkutei, 1a klasės mokinei Beatričei Ambložiejūtei, 2a -  Skaivai Ptakaitei, 3a – Inetai Doveikytei.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trečiąja vieta pasidalino 4b kl. mokinė – Dominyka Butvydaitė, 4a – Vakarė Milkintaitė, 3b – Vestina Bliavaitė ir Meda Vaišvilaitė, 2b – Armandas Venys, 1b - Arnas Mosteika, 3a  – Rugilė Mockutė. Už tvarkingus rašto darbus paskatinamuosius raštus gavo 3a klasės mokinės Agnė Gečaitė ir Agnė Metlovaitė, 3b kl. mokinys Justas Martinkus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikimės, kad šis konkursas įkvėpė visus mūsų pradinukus gražiai rašyti, stengtis, nenuleisti rankų ir tobulinti savojo rašto įgūdžius. Jau nuo senų laikų gražus raštas buvo laikomas gero elgesio ir savos kultūros pagarbos ženklu.

Mokytojos E. Mikavičienė ir L.Putinienė

 

 

Specialūs krepšinio kamuoliai – jauniesiems aplinkos saugotojams

 

 Skatindami sveiką gyvenseną, projekto ,,Mes rūšiuojam“ organizatoriai specialiai 2014 metų pasaulio čempionatui sukurtais krepšinio su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narių parašais apdovanojo net 50 įvairaus amžiaus vaikų iš skirtingų Lietuvos kampelių, kurie savo aplinkosaugos srities žinias panaudojo spręsdami kryžiažodžius ar piešdami piešinius.

     15 krepšinio kamuolių šiemet atiteko piešinių autoriams.

   

Vieną iš jų laimėjo 4 b klasės mokinys Tautvydas Urbutis. Džiaugiamės ir sveikiname jį!

 

 

       Vasario 6 d. mūsų mokykloje vyko ketvirtokų matematikos olimpiada. Iš viso dalyvavo dešimt gabiausių ketvirtokų. Olimpiadą organizavo mokytojos Nijolė Genienė ir Rasa Dautarienė.

Sveikiname nugalėtojus:

                        Roką Danusą 4a kl. – I vieta

                        Aistę Martinkutę 4a kl. - II vieta

                        Audronę Žukauskaitę 4b kl. – III vieta

                               

Olimpiados dalyviai: Tautvydas Urbutis 4b kl., Samanta Jankauskaitė 4a kl., Guoda Juškaitė 4a kl., Patricija Šedbaraitė 4b kl., Viltė Girskytė 4a kl., Goda Jokubauskaitė 4a kl., Monika Mikalauskaitė 4 a kl.

                               

 

    Pirmosiomis metų dienomis mokyklos oranžerija pasipuošė pradinukų spalvingais piešiniais, kuriuose įamžintos gražiausios ir įdomiausios Lietuvos vietos. Piešinių konkursas – paroda “Mano Lietuva” kasdien sulaukė daug lankytojų, kurie vertino, komentavo, džiaugėsi ir stebėjosi mažųjų išradingumu ir kruopštumu. Už kūrybiškus ir meniškus darbus pagyrimo raštais ir atminimo dovanėlėmis apdovanoti :

                                     

 

1 b kl. Paulina Varatinskaitė                                 1 a kl. Deimantė Girskytė

Arijus Petraitis                                                   Deimantė Statkutė

Kamilė Kiliokaitytė                                           Aira Neverdauskaitė

 

2 a kl. Skaiva Ptakaitė                                           2 b kl. Vakaris Rimkus

           Mantas Piliukaitis                                                 Virginijus Stulga

           Arnas Šadauskas                                                   Karolina Bartušytė

 

3 a kl. Ineta Doveikytė                                           3 b kl.Džiugas Jankauskas

           Šarūnas Venslauskas                                              Justas Martinkus

           Arnas Gestautas                                                     Vestina Bliavaitė

 

4 a kl. Viltė Girskytė                                               4b kl. Gabrielė Petrokaitė

           Ana Tekoriūtė                                                        Patricija Šedbaraitė

           Aistė Martinkutė                                                    Aurimas Alšauskas

 

 

Parodos organizatorė Nerija Piliukaitienė  

 

Kalėdinė naktis pilyje

                4b ir 8b  klasės mokiniai su nekantrumu laukė gruodžio 19 d. vakaro ir skubėjo susitikti su pilies teatro būrelio vaikais. Jų laukė naujos pažintys ir susitikimas su senais draugais. Jau antri metai tęsiasi ši šauni draugystė, subūrusi bendraminčius Kalėdinei nakčiai.  Pramogų būta daug nuo pakalbio apie Kalėdų šventės tradicijas ir simbolius iki diskotekos su žaidimais  ir filmų peržiūros. Šiemet pilyje susirinko net 25 vaikai. Čia jie žaidė, šoko, vaidino ir išdykavo.

              Visi pavargę , po nakties linksmybių, bet laimingi grįžo namo. Dar  bus laiko pailsėti. Juk priešaky  laukia linksmos ir ilgos atostogos!

Mokytoja Rasa Raudonienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diena kitaip

               Labai apsidžiaugiau, kai sužinojau, kad gruodžio 9 dieną praleisime ne mokykloje, o Tauragės miesto pilyje.

 

              Ši diena man labai patiko. Ji prasidėjo pilies vaikų bibliotekoje. Čia darėme žaisliukus eglutei ir klausėmės Batuoto katino pasakos. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Papuošę eglutę susitikome su Tauragės krašto muziejaus gidu, kuris mums papasakojo apie gyvūnus paplitusius po mūsų apylinkes. Buities muziejuje apžiūrėjome labai senus daiktus, kuriuos  naudojo mūsų senoliai.  Istorijos skyriuje sužinojome, kad Tauragė įkurta 1507 metais. Įkopę į pilies bokštą pasigrožėjome nuotraukomis ir sužinojome kas yra sakuros. Už nuoširdų pasakojimą esame dėkingi muziejaus gidui Dariui Kiniuliui. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 Daug puikių emocijų suteikė spektaklis ,,Mergaitė su degtukais“. Jį akylai stebėjo visas būrys susirinkusiųjų. Vaidino puikūs aktoriai, sceną puošė skoningos dekoracijos. Spektaklis buvo įdomus ir pamokantis.

                                                      

Norėčiau, kad tokios pažintinės  dienos būtų dažniau. Būdami kitoje aplinkoje vaikai pasijaučia kitaip. Jie tampa atviresni, malonesni, šiltesni. Lauksiu kitos nuostabios dienos!

             

4 b klasės mokinės Beatričė Dapšaitė ir Dominyka Butvydaitė

 

Pradinukų konferencija ,,Sveikatingumo dienos mokykloje – 5”

 

Konferencijos metu prisiminėme ir pasidžiaugėme mūsų nuveiktais darbais.

Rugsėjo 19d. svečiavosi Šiaulių  teatras vaikams ,,Birbironas’’. Stebėjome edukacinį-muzikinį spektaklį  ,,Pavojinga skani pasaka’’

                                               

Spalio mėn. mokinukai piešė piešinius apie ,,Pavojingai skanią pasaką’’ ir surengė piešinių parodą. Juos sveikino 4b klasės mokiniai atlikdami dainelę „Maža kelionė per didelį pasaulį” – paruošė mokytoja Rasa Raudonienė

                                                

Iš kiekvienos klasės buvo atrinkti šauniausi darbai ir konferencijos metu apdovanoti jų autoriai.

1a kl.Beatričė Ambložiejūtė, Deimantė Statkutė

1b kl. Lukrecija Žebelytė, Jonas Žilius

2a kl. Augustas Kinas, Erikas Kazlauskas

2b kl. Arijana Šimaliūtė, Vakaris Rimkus

3a kl. Agnė Gečaitė, Rugilė lenktaitytė

3b kl. Vestina Blevaitė, Orestas Žylius

4a kl. Samanta Jankantaitė, Ela Bubekova

4b kl. Airina Mosteikaitė, Perla Skalauskaitė, Žygimantas Buivys

 

Spalio 15d.  vyko sporto šventė, kurią organizavo mokytojos Laimutė Putinienė, Virginija Bušeikienė, Rasa Dautarienė, Rasa Raudonienė.

Lapkričio 10d. pirmos pamokos metu visi pradinukai sporto salėje darė 5 min. mankštą. ,,Rytmetį su mankšta‘‘ pravedė mokytojos Rasos Raudonienės 4b klasės mokiniai. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio 27d. mūsų mokykloje svečiavosi Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Viktorija Turauskytė. Labai įdomiai ir vaizdingai pristatė sveiko maisto piramidę, išaiškino, kodėl reikia sveikai maitintis. 2b klasės mokinukai padainavo dainelę apie medų ,,Pūkuotukas Pūkuotynėj‘‘, nes jis sveikiasnis už cukrų. Paruošė mokytoja Rasa Dautarienė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio mėnesį 123 mokyklos pradinukai atsakė į anketos ,,Sportas mūsų šeimoje'' klausimus.  Apklausa ,,Sportas mūsų šeimoje’’ parodė, kad kai kurie mokiniai nedaro mankštos, nelanko sporto būrelių, šeimos pasyviai leidžia laisvalaikį.

Dalyvaudami projekte ,,Sveikatingumo dienos mokykloje – 5‘‘ mokyklos pradinukai nusipirko:  šaukštus estafetėms ir tunelius.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gruodžio 10d. mokykloje vyko pradinukų konferencija ,,Sveikatingumo dienos mokykloje – 5”. Šia švente ir užbaigėme projektą.Keliatas akimirkų iš konferencijos:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mes rūšiuojam

            Mūsų mokykla jau trečius metus įsijungia į nacionalinį projektą „Mes rūšiuojam“.

            I-ajame projekto etape dalyvavo 88 pradinių klasių mokiniai, kurie rinko baterijas. Jų surinkta net 4152. Aktyviausiai į projektą įsijungė pirmokėliai.              

 

            1b klasė surinko daugiausia baterijų (950 baterijų) ir užėmė I-ąją vietą. 4a - (810 baterijų) ir užėmė II-ąją vietą. III-ąją vietą užėmė 3a klasė (647 baterijos).

            Už dalyvavimą projekte visos klasės gavo padėkos raštus. Buvo apdovanoti ir patys aktyviausieji mokiniai:

           

                            

1a klasės – Deimantė Girskytė, Austėja Kivilytė, Aira Neverdauskaitė, Deivė Novikaitė, 1b klasės – Nedas Baltrušaitis, Silvija Dumašiūtė, Arijus Petraitis, Vestina Plyskaitytė, Arnas Žalandauskas, Jonas Žilius.

 

                           

            2a klasės – Emilija Krakytė, Rokas Jukna, Skaiva Ptakaitė, Estrėja Eičaitė, Mantas Piliukaitis, 2b klasės – Gabija Jankūnaitė, Lukas Novikas, Arijana Šimaliūtė, Edvinas Maslauskas.

 

                          

 3a klasės – Agnė Gečaitė, Agnė Metlovaitė, Greta Dambrauskaitė, Rugilė Mockutė, Gytis Gerdauskas, 3b klasės – Erikas Eičas, Meda Vaišvilaitė.

 

 

                          

            4a klasės – Guoda Juškaitė, Aistė Mozerytė, Ana Tekoriūtė, Vakarė Milkintaitė, Samanta Jankantaitė, 4b klasės – Nojus Beitneris, Perla Skalauskaitė, Eimantas Toleikis, Tautvydas Urbutis, Greta Zemelytė, Audronė Žukauskaitė.

            Daugiausia iš visų mokinių baterijų surinko 4a klasės mokinė Aistė Mozerytė (500) ir 1b klasės mokinys Jonas Žilius (416).

            Projektas „Mes rūšiuojam“ dar nesibaigė. Prasideda antras etapas, kuris baigsis gegužės mėnesį.                                                                                  

            Rūšiuok atliekas, būk atsakingas, rūpinkis aplinka, nes aplinka - tai tu! 

 

 

Pamokėlė apie sveiką mitybą

 

     Lapkričio 27 d. mūsų mokykloje svečiavosi Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Viktorija Turauskytė.

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Labai įdomiai ir vaizdingai pristatė sveiko maisto piramidę, išaiškino, kodėl reikia sveikai maitintis. O Gustavas net išmokė pasigaminti salotas!

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Būtų puiku, kad vaikai ne tik išklausytų naudingus patarimus, bet taip ir maitintųsi.

 

 

 Saugaus eismo pamokėlė „Būk saugus kelyje“

  Lapkričio 7 dieną visi mokyklos pradinukai sugužėjo į aktų salę. Ten jiems vyko saugaus eismo pamokėlė „Būk saugus kelyje“. Pamokėlę vedė pirmų klasių mokytojos Eslanda Mikavičienė ir Laimutė Putinienė. Joms talkino policijos darbuotojos Judita Sadauskytė, Raimonda Žvynakienė ir policijos bičiulis Amsis. Pamokėlėje mokiniai pasimokė ir pakartojo pagrindines saugaus eismo taisykles.

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antrokams, trečiokams ir ketvirtokams policijos bičiulis Amsis įteikė po atšvaitą, o priešmokyklinės grupės vaikams ir pirmokėliams padovanojo po knygutę „Saugokime vieni kitus kelyje“. Atsidėkodami policijos bičiuliui Amsiui, mūsų mažieji mokinukai davė pažadą: „Būsiu atidus. Saugosiu save ir kitus“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                     

 

 

Dešimtmečio proga rugsėjo 25d. Tauragėje ,,Aušros“ pagr. mokykloje vyko akcija  "Laimingi, nes augame su Antru Žingsniu". 
2a, 2b, 4a, 4b mokiniai mokosi pagal šią programą.
Su savo klasės vaikais apsibrėžėme visi savo ranką, nuspalvinome kaip "Antro žingsnio" logotipas, išsikirpome, vaikščiojome tą dieną su jomis per pertraukas. 
Antrokų  programos mokimius ir pirmokus su mokytojomis po 4 pamokų - sukvietėme į aktų salę dalyvauti šioje akcijoje. Ketvirtokų programos mokiniai su mokytojomis į savo klases pasikvietė trečiokus.Sustojome į Antro žingsnio draugų ratus ir susikabinom rankom. Žaidėme ,,Draugystės“ žaidimą.

 

 

 

                             

 

                             

                             

 

                             

  

                             

 

                             

                           

                             

                        

                             

 

 

Mes rūšiuojam

     Jau trečius metus mūsų mokykla įsijungia į nacionalinį projektą "Mes rūšiuojam". Projekto tikslas - skatinti ir mokyti moksleivius rūšiuoti ir rinkti buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų bei pakuočių atliekas, jų nešalinti su kitomis atliekomis, mažinti aplinkos taršą. Projektas prasideda 2014 m. rugsėjo mėnesį ir baigsis 2015 m. gegužės mėnesį. Projekto metu bus organizuojamos dvi atliekų surinkimo akcijos - rudens ir pavasario. Rudeninė atliekų surinkimo akcija vyks 2014 m. rugsėjo mėnesį - 2014 m. sausio mėnesį. Pavasarinė atliekų surinkimo akcija vyks 2015 m. kovo - gegužės mėnesiais.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugsėjo 19 d. į aktų salę susirinko pradinių klasių mokiniai. Mokytojos Aušra Dragūnienė, Eslanda Mikavičienė ir Rasa Raudonienė juos supažindino su projektu ir mokė rūšiuoti atliekas. Mokiniai žiūrėjo filmuką „Kaip rūšiuoti atliekas?“, po to patys turėjo išrūšiuoti jau nebenaudojamus daiktus. Mokiniai puikiai susitvarkė su šia užduotimi.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Per 2013-2014 mokslo metus buvo surinkta 10 815 baterijų. Už surinktas baterijas visos klasės apdovanotos tinklinio kamuoliais „Molten“. Visoms klasėms buvo išdalini kibiriukai,į kuriuos dės surinktas baterijas. Mokiniai buvo paraginti rinkti makulatūrą. Rinkdami makulatūrą, baterijas, rūšiuodami atliekas jūs prisidedate prie gamtos saugojimo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saulėtą ir nepaprastai šiltą rugsėjo popietę 4a klasės mokiniai su savo mokytoja N.Piliukaitiene  vyko  pažintinėn išvykon  į Šilinės girininkiją. 

                          

    Prie Kuisių miško atodangos mus pasitiko gamtos mylėtojas ir fotografas E.Kavaliauskas su Šilinės girininkijos girininko pavaduotoju G.Katkumi. Daug įdomių faktų  iš E.Kavaliausko  mokiniai sužinojo apie kukutį, teterviną bei žalvarnį. Vaikai stebėjo kėkšto,riešutinės,kranklio skrydį ir gero kelio palinkėjo praskrendančioms gervėms.  

                          

     Fotografas E.Kavaliauskas mokiniams parodė kelią prie  savo slaptosios trobelės ( nuotraukoje),  kurioje daug laiko praleidžia stebėdamas ir fotografuodamas paukščius. E.Katkus papasakojo apie miškų priežiūrą ir darbus, kuriuos tenka dirbti miškininkams.Jis atsakė į visus vaikų užduotus klausimus.

                         

  Nuoširdžiai dėkojame  E.Kavaliauskui  ir G.Katkui už įdomius pasakojimus ir suteiktas žinias, Tauragės miškų urėdijai už finansinę paramą, o urėdijos  darbuotojai G.Stašinskienei ( klasės draugo Viliaus mamytė) už suorganizuotą  išvyką.

                         

 Mokytoja N.Piliukaitienė

 

 

 Nuskambėjus paskutinės pamokos skambučiui , norisi  pasidžiaugti pradinukų NU būreliuose nuveiktais darbais.

                           

   Šiemet  net trys  šokių kolektyvai – “Jaunučiai” (mokyt.N.Genienė),”Kaip moku taip šoku”(mokyt.A.Dragūnienė) ir “Šypsenėlės”(mokyt.N.Piliukaitienė) džiugino savo pasirodymais ne tik   mokyklos renginiuose ,bet  dalyvavo ir  rajoniniuose šokių  festivaliuose .    

                           

    Dramos būrelio “Kaukutis”(mokyt.R.Raudonienė)  artistai parodė spektaklį “Voro vestuvės”  mokyklos pradinukams ir  miesto mažiesiems žiūrovams.

                            

 

                          

 

                          

 

                          

 

                          

 

 

   Linkime būrelių vadovėms kuo geriausios vasaros ir daug kūrybinių minčių kitais mokslo metais! 

 

 

Susitikimas Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos ketvirtokais

     Kovo 21 dieną vyko 4a klasės mokinių susitikimas su Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos 4 c klasės mokiniais. 2a klasės mokiniai visus pasveikino linksmu šokiu. Vyko draugiškos kvadrato varžybos. Po atkaklios kovos varžybas laimėjo mūsų mokyklos 4a klasės komanda (Serina Abromaitė, Faustas Bartkus, Emilijus Baublys, Vestina Linkevičiūtė, Emilijus Linkevičius, Vilius Mejeris, Eglė Naikauskaitė, Luka Putinaitė, Samanta Stirbytė, Tomas Šeputis, Patricija Ziekytė, Adomas Mikavičius). Mokiniai jėgas išbandė virvės traukime. Virvės traukimo rungtį įveikė mūsų mokyklos mokiniai. Abiejų klasių mokiniai padarė vieni kitiems plakatus apie draugystę. Tikimės, kad ši gražiai prasidėjusi draugystė tęsis toliau.

 

                                

 

                                

 

                                 

 

                                  

                                  

 

 

                                                                   4a klasės mokytoja Eslanda Mikavičienė

 

 

 

IV klasių matematikos olimpiada

 

  Vasario 5 dieną mūsų mokykloje vyko IV klasių mokinių matematikos olimpiada. Joje dalyvavo 12 ketvirtokų. I vietą laimėjo Patricija Ziekytė (mokyt. E.Mikavičienė), II vietą laimėjo Adomas Mikavičius (mokyk. L.Vismerienė), III vietos nugalėtoja – Luka Putinaitė (mokyt. E.Mikavičienė). Sveikiname nugalėtojus, o visiems kitiems dalyviams linkime nesustoti pusiaukelėje, o tobulėti toliau ir laimėti kitais metais!

 

 

 

 

                                               

 

 

 

                                                             Mokytojos A.Dragūnienė ir V.Bušeikienė

 

 

Sausio 17d., penktadienį 2 - 4 klasių mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse ,,Auksinė plunksna”. Iš viso konkurse dalyvavo 27 gražiausiai rašantys mokiniai. Konkursą organizavo pradinių klasių mokytojos  Rasa Dautarienė ir Nijolė Genienė.

                                                         

 

 

 

                                            

 

 

 

 

 

                                                  Sveikiname konkurso laimėtojus.

 

Pirmos vietos laimėtojai

 

 

           Smiltė Navickaitė 4a kl., Justas Martinkus 2b kl. 

 

Rokas Danusas 3a kl.

 

 

                                                         Antros vietos laimėtojos

           

                             

 

 

 

Luka Putinaitė 4a kl., Perla Skalauskaitė 3b kl.

Greta Dambrauskaitė 2akl.

 

 

                                                         Trečios vietos laimėtojos

 

 

Paulina Jasaitytė 4a kl., Agnė Gečaitė 2a kl.,

 

 Aistė Martinkutė 3a kl., Eglė Nikšaitė 3a kl.

 

 

 

Mes rūšiuojam

        Baigėsi projekto „Mes rūšiuojam" I-asis etapas. Buvo suskaičiuotos visų klasių surinktos baterijos. Iš viso buvo surinkta 4498 baterijos. Daugiausia baterijų ( 1022 baterijas) surinko 3a klasė ir užėmė I-ąją vietą. 4a klasė surinko 868 baterijas ir užėmė II-ąją vietą. III-ąją vietą užėmė 2a klasė surinkusi 602 baterijas. Visos klasės buvo apdovanotos padėkos raštais. Buvo apdovanoti daugiausiai baterijų surinkę mokiniai. 1a klasės – Mantas, Skaiva, Emilija. 1b klasės – Edvinas, Rokas, Virginijus. 2a klasės – Greta, Rugilė, Gytis G., Gytis M., Ignas. 2b klasės – Kristupas, Meda, Augustas. 3a klasės – Aistė, Samanta, Ana, Vakarė, Lukas, Kajus. 3b klasės – Edvinas, Nojus, Simona. 4a klasės – Smiltė, Meda, Paulina, Vestina, Luka, Patricija. 4b klasės – Adomas, Gintarė, Dominykas. Daugiausia iš visų mokinių baterijų surinko Aistė Mozerytė 3a klasė, Smiltė Navickaitė 4a klasė, Meda Bubnelytė 4a klasė, Adomas Mikavičius 4b klasė.

       Baterijų rinkimo akcija dar nesibaigė. II-asis etapas baigsis pavasarį. Aktyviai dalyvaukite.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiausia baterijų surinkę pirmų klasių mokiniai               Daugiausia baterijų surinkę antrų klasių mokiniai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiausia baterijų surinkę trečių klasių mokiniai           Daugiausia baterijų surinkę ketvirtų klasių mokiniai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiausia iš visų mokinių baterijų surinkę mokiniai:

Adomas 4b kl., Aistė 3a kl., Smiltė 4a kl., Meda 4a kl.

 

 

Pradinių klasių projektas „Sveikatingumo dienos mokykloje“

   Nuo rugsėjo iki gruodžio mėnesio mūsų pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekte „Sveikatingumo dienos mokykloje“. Šio projekto tikslas padėti vaikams išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti rinktis sveiką gyvenimo būdą.

   Projektas prasidėjo konkursu „Žaidžiame pertraukų metu“.  Kiekviena klasė siūlė žaidimus, kuriuos būtų galima žaisti pertraukų metu. Mokiniai išklausė higienos pamokėles apie dantukus, nosį, rankas, akis, veidą, ausis, plaukus, kojas, nagus, drabužius ir avalynę.

   Spalio mėnuo buvo gausus judriais renginiais. Tą mėnesį mūsų pradinukai miesto stadione aktyviai dalyvavo kroso bėgime, mokyklos aktų salėje triukšmingai šėlo diskotekoje “Judėkime muzikos ritmu” ir entuziastingai sudalyvavo   sporto šventėje. Sporto šventės metu ketvirtokai sportavo kartu su pirmokais, o antrokai su trečiokais. Taip sportuojant vaikai pasimokė draugiško bendravimo tarpusavyje. Mokiniai dalyvavo įvairiose estafetėse - bėgo poromis, „sodino" bulves, nešė balionus ir kaštonus. Vyko kamuoliukų mūšis. Daugiausiai emocijų sukėlė virvių traukimas tarp klasių. Mėnuo baigėsi piešinių paroda „Linksmosios daržovės ir vaisiai“. Gražiausiai savo darbelius atliko gausus būrys mokinių: Mantas Piliukaitis, Oskaras Jonkarys, Skaiva Platakaitė, Emilija Krakytė iš 1a kl., Kristupas Macaitis, Armandas Nenys, Arijana Šimaliūtė, Edvinas Maslauskas iš 1b kl, Rugilė Mockutė, Ineta Doveikytė iš 2a kl., Augustas Pudžiuvelis, Erikas Eičas iš 2b kl., Aurimas Alšauskas, Mažvydas Kvederis, Beatričė Dapšaitė iš 3a kl., Ana Tekoriūtė, Rokas Danusas iš 3b kl., Ina Upermonaitė, Patricija Ziekytė, Paulina Jasaitytė, Eglė Naikauskaitė iš 4a kl., Gintarė Kačinskaitė, Džiugas Kalkovas, Beatričė Arštikytė iš 4b kl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Lapkričio mėnesį mokiniai dalyvavo apklausoje – anketavime apie pusryčius, siuntė savo pusryčių įdomiausias nuotraukas. Daug dėmesio sulaukė deklaracijos kūrimas žodžiui “Sveikata”. Pačias gražiausias sukūrė 2a kl. mokinys Arnas Gestautas, 2b - Meda Vaišvilaitė, 3b - Beatričė Dapšaitė ir iš 4a - Paulina Jasaitytė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gruodžio mėnesį vyko konferencija „Sveikatingumo dienos mokykloje“, kurios metu buvo apdovanoti visi aktyviausi ir šauniausi projekto dalyviai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Projektui vadovavo pradinių klasių mokytojos Aušra Dragūnienė, Eslanda Mikavičienė, Nerija Piliukaitienė ir Laimutė Putinienė.

 

Pradinukų karnavalas

Visą gruodžio mėnesį iš pradinių klasių  kabinetų sklido malonūs dainos žodžiai “Laukiu dovanų…“ Mažieji ne tik laukė dovanų, bet ir patys jas gamino  artimiesiems, rašė sveikinimus draugams. Kiekvienas stengėsi  išmokti kuo gražesnį eilėraštį Kalėdų Seneliui.

                                            

      Išsipuošusius, gražiausiomis kaukėmis pasidabinusius  pradinukus jis aplankė kartu su šauniąja Meri Popins. Visi linksmai žaidė, dainavo, „keliavo“ laiko mašina. Karnavalo metu vaikai turėjo  galimybę susipažinti ir pabendrauti  su artėjančių metų simboliu – arkliu.

                                           

 

     Šauniai leidę laiką su Kalėdų Seneliu,vaikai vis žvalgėsi ir ieškojo dovanų maišo. Visiems pradinukams, kurie per metus padarė  nors vieną gerą darbą, buvo įteiktos saldžios dovanėlės.

 

 

Sporto šventė

                      Spalio 25 d. mokyklos sporto salėje vyko 1-4 kl. mokinių Sporto šventė. Tai vienas iš projekto „Sveikatingumo dienos mokykloje“ renginių. Renginį vedė E.Mikavičienė, N.Piliukaitienė, L.Putinienė ir A.Dragūnienė.

                                             

                      Sporto šventės tikslas – pajudėti ir skatinti mokinių draugiškumą. Atlikdami užduotis ketvirtokai globojo pirmokus, o trečiokai – antrokus.

                                             

                      Šventė prasidėjo klasių šūkiais ir bendra mankšta. Estafečių metu mokiniai poromis bėgo, nešė kaštonus ir balionus, „sodino“ bulves, šokinėjo surištomis kojomis. Vyko ir kamuoliukų mūšis. Tarp klasių vyko virvės traukimo varžybos, kurios sukėlė daugiausiai emocijų. Virvės traukimo varžybose laimėjo 1a, 2b, 3b ir 4a klasės.

                                                

                      Dėkojame visiems pradinių klasių mokiniams už dalyvavimą Sporto šventėje ir gražų bendravimą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diskoteka

 

Spalio 11  dieną  mokyklos  aktų salėje vyko pradinių klasių mokinių diskoteka. Tai vienas iš  projekto  „Sveikatingumo dienos mokykloje”  renginių. Į diskoteką  susirinko nemažai gerai nusiteikusių mokinių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krosas

 

Spalio 9 dieną vyko pradinių klasių mokinių kroso bėgimas. Tai vienas iš projekto „Aukime sveiki” renginių. Į miesto stadioną susirinko gausus būrys pradinukų. Dėkojame visoms pradinių klasių mokytojoms ir mokiniams, kurie dalyvavo kroso bėgime ir parodė savo ištvermę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mes rūšiuojam

Jau antri metai mūsų mokykla įsijungia į nacionalinį projektą "Mes rūšiuojam". Projekto tikslas - skatinti ir mokyti moksleivius rūšiuoti ir rinkti buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų bei pakuočių atliekas, jų nešalinti su kitomis atliekomis, mažinti aplinkos taršą. Projektas prasideda 2013 m. rugsėjo mėnesį ir baigiai 2014 m. gegužės 10 d. Projekto metu bus organizuojamos dvi atliekų surinkimo akcijos - rudens ir pavasario. Rudeninė atliekų surinkimo akcija vyks 2013 m. rugsėjo mėnesį - 2014 m. sausio mėnesį. Pavasarinė atliekų surinkimo akcija vyks 2014 m. vasario - gegužės mėnesiais.

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugsėjo 13 d. mokytojos į salę sukvietė visus pradinių klasių mokinius. Juos supažindino su projektu ir mokė rūšiuoti atliekas. Visoms klasėms buvo išdalini kibiriukai,į kuriuos mokiniai rinks baterijas. Mokiniai pasižadėjo rūšiuoti atliekas, tai patvirtino pasirašydami savo vardą ant iš popieriaus padarytų geltono, žalio ir mėlyno konteinerių. Atminimui visiems mokiniams buvo išdalinti lankstinukai, kurie primins, kaip rūšiuoti atliekas.

 

Tauragės „Aušros“ progimnazija Aerodromo g. 6, Tauragė 8 446 72 706 ausros.rastine@gmail.com

PAMOKŲ LAIKAS 

1. 8 00   -  8 45

2. 8 55   -  9 40

3. 9 50   -  10 35

4. 11 00  -  11 45

5.  11 55  - 12 40

6.  12 50  - 13 35

7. 13 40   -  14 25

    Pamokų pakeitimai

PAMOKŲ PAKEITIMAI

Ketvirtadienis

2017 lapkričio 23 d.

Pamoka

Klasė

Veikla

1

7a

Lietuvių k.

5

7a

Matematika

4

7a

Muzika

3

7a

Anglų k.

6

7a

Žmogaus sauga

1

8

Fizika

2,4

8

Lietuvių k.

5

8

Kūno kult.

6

8

Matematika

7

8

Nebus

4

5

Anglų k.  (Simona)

5,6

5

Lietuvių k.

3

7b

Lietuvių k.

5

7b

Anglų k.

4,6

7b

Matematika

5

6

Žmogaus sauga

6

6

Anglų k. kons.

1

4a

Muzika

3

4a

Anglų k.

4

1

Anglų k.